Tarp Telema klientų jau veikia 100 000 EDI jungčių

E-sąskaitos, EDI, Naujienos

Tarp Telema klientų jau veikia 100 000 EDI jungčių

Sausio pradžioje peržengtas ilgai lauktas slenkstis: šiandien didžiausio Estijos elektroninių duomenų mainų (EDI) operatoriaus Telema klientai vienas su kitu turi jau 100000 EDI jungčių. EDI jungtys tarp mažmenininkų ir jų tiekėjų užtikrina greitą ir efektyvų prekių judėjimą, nes užsakymai, važtaraščiai ir sąskaitos-faktūros juda elektroniškai.

EDI jungtis yra patikimas kanalas, kuriuo prekių dokumentai juda iš tiekėjo verslo valdymo programos į pirkėjo ir atvirkščiai, be žmogaus įsikišimo. Tai taupo Telema klientų laiką ir užtikrina, kad prekės būtų reikiamoje vietoje reikiamu laiku, aiškino Telema vadovė Hele Hammer. Pernai per Telema tinklą buvo perduota beveik 15 mln. dokumentų.

EDI jungčių skaičius yra didžiausias maisto ir plataus vartojimo prekių sektoriuje, kur informacijos mainai tarp tiekėjo ir mažmenininko yra itin glaudūs. „Kadangi, pavyzdžiui, pieno produktai neturi ilgo galiojimo laiko, jie dažnai užsakomi ir pristatomi. Priešingai nei plytos, kurias galima užsisakyti kartą per mėnesį ar net kas ketvirtį, „paaiškino Hammer. „Šiandien EDI naudojimas jau yra taisyklė maisto ir plataus vartojimo vartojimo prekių sektoriuje, tačiau jau ir kiti sektoriai vis dažniau atranda EDI pranašumus.“

Pasak Hammer, toks didelis EDI jungčių skaičius yra reikšmingas ne tik Baltijos regione bet ir visos Europos mastu. „Europoje yra daugiau nei 500 EDI operatorių, bet Telema išsiskiria būtent savo klientų tinklo tankiu ir dideliu EDI jungčių skaičiumi,“ sakė Hammer.

Kas yra elektroniniai duomenų mainai (EDI)?

Elektroniniai duomenų mainai (angl. Electronic Data Interchange e. EDI) – dokumentų perdavimas tarp verslo partnerių kompiuteriui suprantama kalba. Baltijos šalyse EDI yra plačiai paplitę prekybos sektoriuje, automatizuojant informacijos mainus tarp tiekėjų ir mažmenininkų. Per EDI juda detalios prekių sąskaitos-faktūros, taip pat kitų tipų dokumentai, pvz., užsakymai, važtaraščiai, pristatymo pavedimai ir priėmimo aktai.