E-sąskaitos Estijoje: 50000 siuntėjų ir 96% rodiklis per kelis mėnesius

E-sąskaitos, Naujienos

E-sąskaitos Estijoje: 50000 siuntėjų ir 96% rodiklis per kelis mėnesius

2019 m. gruodžio mėn. Estijos viešasis sektorius praneša, kad daugiau kaip 96% pirkimo sąskaitų jis gauna kaip e-sąskaitas. Tai reiškia tikras e-sąskaitas, o ne pdf sąskaitas el. paštu. Elektroninių sąskaitų siuntėjų skaičius išaugo nuo 8000 metų pradžioje iki 50 000 2019 metų pabaigoje.

Nuo 2019 m. liepos 1 d. Estijoje elektroninių sąskaitų siuntimas viešajam sektoriui tapo privalomas. Tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios 2019 m. ryškiai išaugo e-sąskaitas siunčiančių organizacijų skaičius.

Marek Ilves iš Estijos Valstybinio dalinamų viešųjų paslaugų centro komentuoja: „Džiaugiamės, kad e-sąskaitos pagaliau buvo privalomai įteisintos nuo 2019 m. liepos 1 d. Per šiek tiek daugiau nei porą mėnesių mes pasiekėme, kad iš visų pirkimo sąskaitų 90% yra el. sąskaitos . Gruodžio mėn. turime net 96%“. Daugelyje šalių viešojo sektoriaus iniciatyva turėjo įtakos plačiai naudoti elektronines sąskaitas ir B2B sektoriuje. Ilves priduria: „Mes turime pagrindo manyti, kad valstybės iniciatyva duos naudos ir sutaupys lėšų ne tik viešajam sektoriui, bet paplis ir privačiame sektoriuje. Pagaliau, jei įmonė turi elektroninių sąskaitų siuntimo galimybes, kodėl neišsiuntus e-sąskaitų kiek įmanoma platesniam prekybos partnerių ratui?“.

Telema generalinė direktorė Hele Hammer kreipiasi į privataus sektoriaus įmonių buhalterius: „Valstybės iniciatyvos dėka dabar dažniausiai tiesiog užtenka paprašyti savo tiekėjų pateikti e-sąskaitas. Jei to dar nepadarėte, kodėl gi nesuplanavus to įgyvendinti su savo tiekėjais artimiausiais mėnesiais?“.

Estija įteisino privalomas e-sąskaitas viešajame sektoriuje (B2G) 2019 m. liepos mėn. Lietuva tai padarė jau 2017 m. liepą. Latvija nustatė galutinį terminą – 2020 m. kovo 31 d. Įdomus pastebėjimas, kad Italija įteisino privalomas e-sąskaitas ne tik B2G (2014), bet taip pat B2B ir B2C sektoriuose (2019 m.).