UAB „Mida LT“ veržiasi link prekybos automatizavimo EDI pagalba

Naujienos

UAB „Mida LT“ veržiasi link prekybos automatizavimo EDI pagalba

Lietuvos izoliacinių medžiagų gamintoja UAB „Mida LT“ turi ambicingą tikslą iki 2023 metų pabaigos pasiekti, kad bent 80% prekybos dokumentų būtų elektroniniai. Be to Mida paskatins ir savo Europos seserines įmones sekti šiuo pavyzdžiu ir taikyti Lietuvos EDI gerąją patirtį.

UAB „Mida LT“, tarptautinės TECHNONICOL korporacijos dalis, pradėjo naudoti Telema EDI (elektroninių duomenų mainų) sprendimus 2019 m. sausio mėn. Praėjo beveik metai, taigi Justas Razmus, UAB „Mida LT“ direktorius, dalijasi savo nuomone: „Prekybos įmonės pereina prie procesų automatizavimo, nes tai lemia efektyvumą ir konkurencingumą. Be jokios abejonės, EDI yra automatizavimo dalis. Todėl nuo 2020 m. mūsų tikslas yra aktyviai propaguoti EDI tarp mūsų prekybos partnerių Baltijos šalyse.“

Nors Lietuvos viešajame sektoriuje elektroninės sąskaitos yra būtinos jau nuo 2017 m. liepos mėn., Justas Razmus atkreipia dėmesį, kad kai kuriose šalyse taip pat yra privalomos B2B elektroninės sąskaitos. “Mes esame Europos Sąjungos dalis ir turime neatsilikti nuo tobulėjimo. Turėtume atkreipti dėmesį į Italiją, kuri buvo pirmoji ES šalis, 2019 m. įteisinusi privalomas elektronines sąskaitas ne tik B2G, bet ir B2B sektoriuje.

Kadangi Mida LT yra EDI pradininkė tarp TECHNONICOL įmonių, tad kodėl gi nepritaikius geros Telema-Mida LT EDI sprendimo praktikos ir mūsų seserinėse įmonėse?“

Korporacija „TECHNONICOL“, didžiausia hidroizoliacinių ir termoizoliacinių medžiagų gamintoja Europoje ir Rusijoje, buvo įkurta 1992 m. Viršijusi 1 mlrd. EUR metinės apyvartos, ji valdo daugiau nei 50 gamyklų 7 šalyse ir eksportuoja produkciją į 95 pasaulio šalis.