Ty Nordic: EDI galimybė – stiprus pardavimo argumentas

EDI, EDI Supplier klientų istorijos, Klientų istorijos, Naujienos

Ty Nordic: EDI galimybė – stiprus pardavimo argumentas

Kas iš mūsų neatpažintų tų su didelėmis akimis pūkuotų padarėlių, parduodamų kiekvienoje degalinėje? Ty Nordic, Ty žaislų platintoja Estijoje, buvo tokia sėkminga Baltijos šalyse, kad jai buvo patikėtos distribucijos teisės ir Šiaurės šalyse. Kartu su šia plėtra išaugo užsakymų apimtys ir darbo krūvis. Pasak Ty Nordic pardavimų koordinatorės Andros Orastu, užsienio klientų akyse EDI (elektroninių duomenų mainų) naudojimas buvo vertinamas kaip didelis privalumas.

„Kai tik pradėjome prekiauti Skandinavijoje, dalyvavome vietinėje žaislų mugėje. Grįžome su maždaug 200 popierinių pardavimo užsakymų, kuriuos reikėjo rankiniu būdu įvesti į mūsų programinę įrangą“, – prisimena Ty Nordic pardavimų koordinatorė Orastu. Tačiau mugėje gauti užsakymai buvo tik pradžia.

 

Didėjant pardavimų apimtims, didėjo ir monotoniškas darbas

Užsakymai iš Skandinavijos pradžioje buvo gaunami PDF formato failais, kuriuos reikėjo rankiniu būdu įvesti į apskaitos programinę įrangą Estijoje. Darbo krūvis buvo didelis, o Ty Nordic darbuotojai dirbo viršvalandžius, įvedant produktų kodus iš PDF failų į Directo. Nors iš pradžių greitųjų rankų darbas buvo sprendimas, tačiau didėjant darbo krūviui jis tapo netvarus.

Todėl bendrovė pradėjo ieškoti sprendimo, kuris padėtų pašalinti šį varginantį darbą ir suteiktų galimybę siųsti pardavimo sąskaitas tiesiai iš jų apskaitos programinės įrangos į klientų programinę įrangą ir automatiškai gauti užsakymus iš kliento į savo programinę įrangą.

 

Ty rekomenduoja Telema EDI, o ne tiesiogines jungtis

Iš pradžių Ty Nordic bandė sukurti tiesioginį sąskaitų siuntimo į kliento programinę įrangą kanalą. Tačiau dėl specifinių žinių trūkumo tai pareikalavo daug laiko ir pinigų. Žvelgdama atgal, Andra Orastu sako, kad tai buvo pinigų ir laiko švaistymas, todėl būtų buvę išmintingiau visiems daryti tai, ką išmano geriausiai.

Norint keistis elektroniniais duomenimis, verta susirasti šioje srityje besispecializuojantį paslaugų teikėją. Europoje ir Baltijos šalyse yra keletas EDI operatorių. Naudojantis EDI operatoriaus paslaugomis, jums tereikia sukurti tik vieną kanalą į operatorių, o operatorius pasirūpina kanalų ir formatų konvertavimu. Dokumento gavėjas gauna duomenis ir jam nereikia jų rankiniu būdu įvesti į savo sistemą. Renkantis EDI operatorių pravartu pasinaudoti gairėmis.

 

Puikus suderinamumas su Directo

„Vienas iš didžiausių Telema privalumų – puikus suderinamumas su Directo. Labai malonu matyti, kaip užsakymai paprastai atsiranda mūsų sistemoje, ir mums nebereikia gaišti laiko įvedant produktų kodus“, – sako Andra. Kadangi Ty Nordic jau bendradarbiavo su Telema Baltijos šalyse, jie nusprendė tęsti bendradarbiavimą su tuo pačiu partneriu Skandinavijoje.

 

EDI yra taip pat apsikeitimo duomenimis būdas, kurio pageidauja partneriai

Andra paaiškina bendrovės planus: „Šiandien esame integravę EDI su dideliu degalinių tinklu, veikiančiu Baltijos šalyse, Danijoje ir Švedijoje, taip pat su Danijos prekybos tinklu. Kai EDI pradės veikti su Danijos prekybos tinklu, gerokai padidės mūsų pardavimų apimtys.“

Kadangi beveik kiekvienas bendradarbiavimas su nauju klientu Skandinavijoje prasideda nuo kliento paklausimo apie tiekėjo EDI galimybes, Ty Nordic EDI gebėjimai, viršijantys vidurkį, suteikia jiems palankią padėtį. EDI pritaikymas leido bendrovei išplėsti produktų asortimentą, o tai atsispindi bendrovės pardavimo rezultatuose.

 

Apie Ty Nordic

TY Nordic buvo įkurta 2017 m., o jos pagrindinė veikla – žaislų pardavimas. Per šešerius metus apyvarta išaugo iki 10 mln. eurų per metus. TY Nordic dirba 12 darbuotojų. Kaip apskaitos programinę įrangą TY Nordic naudoja Directo.

Per 2023 m. Ty Nordic OÜ su partneriais apsikeitė daugiau kaip 22 000 dokumentų. Naudojantis Telema EDI taupymo skaičiuokle, sutaupyta suma eurais viršija 200 000 eurų. EDI dėka buvo išsaugoti 23 medžiai, o bendrovė sumažino savo ir savo verslo partnerių anglies dioksido pėdsaką.