5 mitai apie elektronines sąskaitas faktūras

E-sąskaitos, EDI

5 mitai apie elektronines sąskaitas faktūras

 

Vykstant perėjimui nuo PDF ir popierinių sąskaitų-faktūrų prie elektroninių sąskaitų-faktūrų, vis dar yra gajūs keletas mitų, kuriuos norime paneigti.

 

1 mitas: PDF sąskaita-faktūra yra elektroninė sąskaita-faktūra

PDF sąskaitos faktūros, kurios siunčiamos elektroniniu paštu iš tiesų nėra elektroninės sąskaitos- faktūros. Duomenys iš PDF sąskaitų-faktūrų privalo būti rankiniu būdu įvedami arba nukopijuojami į verslo valdymo sistemą (buhalterinę programą). Tikroji elektroninė sąskaitą-faktūra sukuriama struktūrizuotu elektroniniu formatu, kurio pagalba tampa įmanoma be žmogaus įsikišimo automatiškai ją persiųsti ir gauti pirkėjo verslo valdymo sistemoje (buhalterinėje programoje).

 

2 mitas: Norint elektronių sąskaitų-faktūrų sistemos, visi tiekėjai privalo Jums siųsti vien tik elektronines sąskaitas faktūras

Tuo atveju, jeigu visi Jūsų tiekėjai pradėtų siųsti elektronines sąskaitas-faktūras, nauda būtų didžiausia. Deja, tai nėra labai realu ir gali užtrukti šiek tiek laiko. Daugelis elektroninių sąskaitų- faktūrų sprendimų tiekėjų sukūrė tarpinius sprendimus, kuriuos pasitelkus, popierines sąskaitas- faktūras, PDF sąskaitas faktūras ir elektronines sąskaitas faktūras galima apdoroti vieningai.

 

3 mitas: Elektroninės sąskaitos-faktūros yra vertingos tik didelėms įmonėms

Elektroninės sąskaitos-faktūros taip pat yra naudingos ir mažoms bendrovėms. Efektyviau apdorojant sąskaitas faktūras galima sutaupyti laiko, sumažinti klaidų skaičių ir užtikrinti geresnę sąnaudų kontrolę. Bendrovės, kurios veiklą vykdo keliose vietose, taip pat sutaupo ir laiką, kuris anksčiau būdavo naudojamas fiziškai siunčiant dokumentus iš vienos vietos į kitą.

 

4 mitas: Elektroninės sąskaitos-faktūros didina išlaidas

Pradžioje yra tam tikros diegimo išlaidos, o paslaugų tiekėjai už elektronines sąskaitas faktūras ima mėnesinius mokesčius. Tačiau, atsižvelgus į gautą efektyvumą, bendrosios išlaidos sumažėja. Sutaupytas laikas gali būti panaudojamas naudingesnėms veikloms, tokioms kaip pardavimų arba finansinė analizė.

 

5 mitas: Elektroninių sąskaitų-faktūrų įgyvendinimas yra IT projektas

Iš tiesų tai yra daug daugiau nei vien tik įprasta IT iniciatyva. Elektroninių sąskaitų-faktūrų įgyvendinimas gali pakeisti ne vieną verslo procesą, todėl visos suinteresuotosios šalys, įskaitant ir aukščiausią vadovybę, privalo būti įtrauktos į projektą. IT sistemų pritaikymas yra tik viena projekto dalis.

 

Mes padėsime Jums surasti elektroninių sąskaitų sprendimą, kuris geriausiai atitinka Jūsų poreikius.