Technologinės pažangos ir besikeičiančio finansinio kraštovaizdžio epochoje Telema EDI sistema žengė didžiulį žingsnį į priekį, išplėsdama savo palaikymą kriptovaliutoms. Nuo 2023 m. balandžio mėn. Telema sistema palaiko sąskaitas faktūras kriptovaliutomis. Šia naujove Telema įsitvirtino kaip pažangių sprendimų teikėja, tenkinanti sparčiai besikeičiančioje skaitmeninėje ekonomikoje veikiančių įmonių poreikius. Šiame straipsnyje nagrinėjama kriptovaliutų kilmė ir pabrėžiami jų teigiami ir neigiami aspektai.
Kriptovaliutų istorija:
Kriptovaliutos – tai skaitmeninės arba virtualios valiutos, kuriose saugioms finansinėms operacijoms, naujų vienetų sukūrimo kontrolei ir turto pervedimo patikrinimui naudojama kriptografija. Pirmoji ir žinomiausia kriptovaliuta – bitkoinas – buvo pristatyta 2009 m. Nuo to laiko atsirado daugybė kriptovaliutų, kurių kiekviena turi savo unikalių savybių ir pagrindinę technologiją, pavyzdžiui, Ethereum, Ripple ir Litecoin.
Teigiamos kriptovaliutų pusės:
- Decentralizacija ir saugumas: kriptovaliutos paprastai grindžiamos blokų grandinės technologija, kuri veikia decentralizuotame kompiuterių tinkle. Šis decentralizuotas pobūdis didina saugumą, todėl įsilaužėliams sunku manipuliuoti sandorių duomenimis arba juos pažeisti.
- Didesnis privatumas: kriptovaliutos suteikia naudotojams tam tikrą anonimiškumo lygį, nes sandorius galima atlikti neatskleidžiant asmeninės informacijos. Šis aspektas patrauklus privatumu ir duomenų apsauga besirūpinantiems asmenims ir įmonėms.
- Pasaulinis prieinamumas ir finansinė įtrauktis: kriptovaliutos peržengia geografines ribas ir suteikia galimybę atlikti momentinius tarpusavio sandorius visame pasaulyje. Toks prieinamumas suteikia daugiau galimybių asmenims, gyvenantiems regionuose, kuriuose nėra pakankamai bankų arba kurie neturi bankų, ir siūlo finansines paslaugas, kurios anksčiau buvo nepasiekiamos.
- Investicijų ir inovacijų potencialas: kriptovaliutos susilaukė didelio dėmesio kaip investicinis turtas, galintis atnešti didelę grąžą. Be to, pagrindinė blokų grandinės technologija paskatino inovacijas įvairiuose sektoriuose, įskaitant finansus, tiekimo grandinės valdymą ir tapatybės patikrinimą.
Neigiamos kriptovaliutų pusės:
- Nepastovumas: kriptovaliutos yra liūdnai pagarsėjusios dėl savo kainų nepastovumo, nes per trumpą laiką jos dažnai smarkiai svyruoja. Dėl šio nepastovumo jos tampa nenuspėjamos kaip vertės saugykla ar mainų priemonė, todėl įmonėms ir asmenims, pasikliaujantiems stabilia valiutos verte, kyla sunkumų.
- Reguliavimo iššūkiai: dėl decentralizuoto kriptovaliutų pobūdžio vyriausybės ir finansų įstaigos susiduria su reguliavimo iššūkiais. Reguliavimas visame pasaulyje skiriasi ir kelia susirūpinimą dėl pinigų plovimo, mokesčių vengimo ir vartotojų apsaugos. Reguliavimo neapibrėžtumas gali turėti įtakos kriptovaliutų priėmimui ir naudojimui.
- Saugumo rizika ir sukčiavimai: nors blokų grandinės technologija užtikrina neatsiejamą saugumą, kriptovaliutų pramonėje pasitaikė saugumo pažeidimų ir sukčiavimo atvejų. Įsilaužimai, nukreipti prieš kriptovaliutų biržas, ir sukčiavimas pirminio monetų siūlymo (Initial Coin Offerings – ICO) metu sukėlė finansinių nuostolių investuotojams.
- Energijos suvartojimas: kriptovaliutų, ypač Bitcoin, kasybos procesui reikia didelės skaičiavimo galios, todėl sunaudojama daug energijos. Toks poveikis aplinkai kelia susirūpinimą dėl kriptovaliutų tvarumo ir jų paliekamo anglies dioksido pėdsako.
Nors kriptovaliutos suteikia tam tikrų privalumų, prieš nuspręsdamos išrašyti sąskaitas faktūras kriptovaliutomis, įmonės turėtų atidžiai įvertinti konkrečias aplinkybes ir pirmiau minėtus veiksnius. Reikėtų apsvarstyti, ar klientai jas priims, su nepastovumu ir reguliavimu susijusią riziką, apskaitos pasekmes, mokėjimų apdorojimą ir klientų aptarnavimą. Gerai apgalvotas požiūris padės nustatyti, ar kriptovaliutų integravimas į sąskaitų faktūrų siuntimo sistemą atitinka jūsų verslo tikslus ir veiksmingai sumažina galimą riziką.
Apibendrinant galima teigti, kad, palaikydama kriptovaliutas, Telema EDI sistema pozicionuoja save kaip veiksmingų ir saugių skaitmeninių sandorių įgalintoją įmonėms, besiveržiančioms į įdomią kriptovaliutų sritį. (Ir taip, jei jums buvo įdomu, šį straipsnį daugiausia parašė mūsų draugas ChatGPT, tačiau Telema komanda patvirtina, kad informacija yra teisinga).