ENG EST LAT
LOGIN
Pagrindinis

NL 06-2014

Print


2014.06.30
Naujienlaiškio turinys

RINKA


TELEMA NAUJIENOS


TELEMA PRODUKTŲ NAUJIENOS


TELEMA KLIENTŲ APTARNAVIMO NAUJIENOS


PARTNERYSTĖS NAUJIENOS


TELEMA KOMANDA

TELEMA SKAIČIAIS


RINKA

Elektroninių PVM sąskaitų faktūrų tendencijos pasaulyje: pagrindiniai žaidėjai vyriausybės, mažos ir vidutinės įmonės ir operatoriai

Kiekvienais metai Šveicarijos ekspertų įmonė Billentis pateikia metinę ataskaitą apie elektroninių PVM sąskaitų faktūrų statusą pasaulyje. Šiais metų elektroninių PVM sąskaitų-faktūrų ataskaita buvo išplatinta 2014 birželio 17d. Tik 8% iš visų PVM sąskaitų-faktūrų yra elektroninės, taigi dar yra didžiulis potencialas

Billentis pažymi, kad pagrindinės elektroninėmis PVM sąskaitomis-faktūromis  suinteresuotos šalys arba ”žaidimo keitėjai” bus vyriausybės, mažos ir vidutinės įmonės ir sprendimo suteikėjai. Viešojo sektoriaus reikalavimai yra pagringinis greitesnio elektroninių PVM sąskaitų-faktūrų priėmimo elementas, nes beveik visos įmonės ir privatūs asmenys keičiasi dokumentais su valstybiniu sektoriumi. Su ES skaitmeninėje darbotvarkėje nurodytu įpareigojimu viešajam sektoriui visoje Europoje pereiti prie  elektroninių PVM sąskaitų-faktūrų iki 2018, spaudimas privačioms įmonėms taip pat auga. Milijonams mažų ir vidutinių įmonių reikia rasti tinkamus sprendimus, tam sprendimų teikėjai turi pasiūlyti geresnių sprendimų prieinamomis kainomis.

Pranešimo autorius Bruno Koch  aiškina, kad elektroninių PVM sąskaitų-faktūrų išrašymo projektus turėtų būti lengva pagrįsti vadovams, kadangi perėjimas prie elektroninių PVM sąskaitų-faktūrų gali padėti sutaupyti 60-80%, lyginant su tradicinių popieriumi pagrįstu dokumentų tvarkymu,  o  vidutinis projekto atsipirkimo laikotarpis yra tik nuo 6 mėnesių iki 1,5 metų.

Skaitykite daugiau apie elektroninių PVM sąskaitų-faktūrų išrašymo sklaidos tempus įvairiose šalyse, savo prekybos partnerių prijungimą, verslo atvejus skirtus priimti elektronines PVM sąskaitas-faktūras ir daug kitų įdomybių čia: www.billentis.com.

Grįžti į turinį

E rezidentūra (elektonine gyvenamaja vieta) padidinti Estijos populiaciją iki 10 milijonų

2014 m. Estija planuoja pristatyti e-rezidentūrą (elektroninę gyvenamąją vietą) ir suteikti čia negyvenantiems asmenims tapatybės korteles, kuriuos turėtų tokias pat funkcijas kaip Estijos gyventojų tapatybės kortelės. Tai Jiems suteiktų galimybę naudotis Estijos skaitmeninėmis paslaugomis- atsidaryti banko sąskaitas, įkurti įmones- iš bet kuriuos pasaulio vietos.

Valdžios institucijos turi ambicingą tikslą, kad iki 2025 metų 10 milijonų žmonių jau galėtų turėti Estijos elektroninę tapatybę. Ir privatus sektorius jau matė potencialą: e-rezidentūra būtų pritraukti verslininkus, kuriems reikėtų investicinės sąskaitos Europos Sąjungoje, pritraukti daugiau klientų į Estijos įmonių ir kapitalo į šalies ekonomiką. Ateities E-gyventojus galėtų sužavėti internetinėje erdvėje  visiškai, sukurta  valstybės mokesčių sistema ir gerai išvystyta internetinės bankininkystės infrastruktūrą. Ateities galima sužavėjo šalies visiškai internete mokesčių sistemos ir jos gerai išvystyta internetinės bankininkystės infrastruktūrą. Gerai žinoti, kad bet koks pelnas reinvestuojamas Estijoje nebus apmokestinamas.

Būvimas pirmaja šalimi pristatančia e-rezidentūrą patvirtintų Estijos, kaip vienos iš elektroninėje erdvėje pirmajaučių šalių, reputaciją.

Grįžti į turinį

Naujo Maximos 4 elektroninių dokumentų tiekimo proceso įsibėgėjimas

Elektroninių duomenų mainai tapo vienu karščiausių temų prekybos įmonėms Lietuvoje kai 2013 m. pabaigoje didžiausias šalies prekybos tinklas Maxima pranešė apie perėjimą prie elektroninių dokumentų. Maxima priėmė sprendimą, kad nuo pat pradžių bus naudojami keturi dokumentai: užsakymas, važtaražtis, patvirtinimas apie prekių gavimą ir PVM sąskaita-faktūra.

Maximos 4-ių dokumentų proceso įgyvendinimas prasidės nuo 100 didžiausių tiekėjų ir palaipsniui apims visus kitus. Maxima yra pasirengusi jungti tiekėjus tiek tiesiogiai, tiek per EDI sistemą.

Gegužės menesį daugiau nei 50 atstovų iš didžiausių Maximos tiekėjų sąrašo, dalyvavo Telema surengtame seminare apie Maximos 4 dokumentų tiekimo procesą. Telema paaiškino EDI operatoriaus vaidmenį ir pristatė keletą sprendimų, kurie padėtų tiekėjams atitikti mažmeninko reikalavimus. Maxima pristatė naują B2B (verlsas verslui) procesą ir pateikė atsakymus į keletą svarbių klausimų. Dėl elektroninių dokumentų mainų nauda yra akivaizdi ir įmonių verslo procesų pasikeitimas pagrįstas.

Per 2014   atnaujintose prekybos sutartyse su Maxima bus įtrauktas 4 dokumentų EDI reikalavimas. Nors Maxima suteikia pagrįstą 12 mėnesių perėjimo iš popierinių dokumentų į elektroninius laikotarpį, rekomenduojam perėjimo projektą pradėti kuo greičiau.

Grįžti į turinį

TELEMA NAUJIENOS

Prie Telema EDI tinklo jungiasi daugiau narių Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje

Pirmąjį 2014 m. pusmetį Telema augo ir plėtė savo klientų tinklą. Mažmeninkai išlaiko lyderio vaidmenį perėjime prie elektroninių dokumentų įtraukdami daugybę savo tiekėjų.

Lietuvoje prisijungė du nauji prekybos tinklai- Gulbelė turinti 43 parduotuves pradėjo keistis elektroniniais dokumentais šių metų kovą, Fresh Market, naujausias ir sparčiau augantis mažmenininkas, prisijungė birželį. Taip pat restoranų grandinė Azijos skoniai UAB (Čili Kinija), Gamtos virtuvė UAB (Čili kaimas, Forest) ir Tokyo UAB (Soya) jau naudojasi Telema EDI jungčių privalumais. Nauji tiekėjai jungiasi Maximos EDI projekto deka.
Estijoje naujas mažmeninkas Kauper pradėjo naudotis Telema paslaugomis, ABC Supermarkets yra galutinėje visiškos EDI jungties integracijos stadijoje, o vienas iš didžiausių mažmenininkų Selver atliko svarbų programinės pakeitimą, kad bendradarbiavimas vyktų dar sklandžiau. Tiekėjų pusėje, du dideli didmeninkai Eugesta ir Reaton, su Telema pagalba sustiprino savo EDI paslaugas.
Latvijoje 5 nauji tiekėjai prisijungė prie Telema tinko, kad galėtų keistis elektroniniais dokumentais su pagrindiniais mažmenininkais- RIMI, TOP! ir PRISMA. Elektroninių duomenų apimtis nuolat auga pas visus mažmenininkus.

Lygiagrečiai su “greito vartojimo prekių” sektoriumi, EDI link juda ir “pasidaryk pats sektorius. 2014 m. pradžioje pasidaryk pats sektorius sparčiausiai vystėsi Latvijoje, kur vienas populiariausių statybinių prekių tinklų T/N Kurši jau pasirengęs pradėti keistis elektroniniais užsakymais ir elektroninėmis PVM sąskaitomis-faktūrimis su savo tiekėjais- iš viso 13 jungčių, iš kurių Caparol Baltic and Balteco buvo aktyvuotos pirmoje metų pusėje, daug kitų yra prisijungimo procese.

Grįžti į turinį

Lenkų mažmeninkas Biedronka (2400 parduotuvių) sujungtas su Žemaitijos Pienu

2014 m. birželio mėn. Telema prie didžiausio lenkiško prekybos tinklo Biedronka, turinčio daugiau nei 2400 parduotuvių lenkijoje, prijungė pirmą lietuvišką tiekėją. Tai buvo pasiekta per tarptinklinio ryšio (roumingo) sutartį su leknų EDI operatoriumi Comarch. Tiekėjas-Žemaitijo Pienas, vienas iš didžiausių pieno perdirbėjų Lietuvoje. Įkurta prieš šimtmetį, įmonė šiandien gamina daugiau nei 200 skirtingų pieno produktų, įskaitant platų sūrių asortimentą. "Žemaitijos pienas" turi intensyvaus eksporto apimtis daugiausia į Europą, Rusiją ir netgi Azijoje.

Telema turi 11 roumingo sutarčių su EDI operatoriais, tiekiančiais savo paslaugas daugiau nei 30-yje šalių, tai leidžia Telema tinko nariams pasiekti daugiau nei  milijoną tarptautinių prekybos partnerių.

Grįžti į turinį

Telema mėnesinis dokumentų kiekis perkopė 1 000 000

2014 birželį Telema tinkle buvo apsikeista daugiau nei 1 000 000 elektroninių dokumentų. Dokumentų kiekiai palaipsniui nuolat augo, pasiekdami visų laikų didžiausią kiekį birželio mėnesį. Šiandien per mėnesį elektroninių dokumentų judančių Telema EDI sistemoje kiekis yra daugiau nei 10 kartų didesnis, nei visų metų dokumentų kiekis prieš dešimtmetį.

"Tai, kad pasiekta milijonas dokumentų per mėnesį yra svarbus etapas, tačiau augimas čia nesibaigia", sako Helė Hammer, Telema generalinė direktorė. "Džiaugiamės, kad Baltijos šalių prekybininkai ir tiekėjai suprato keitimosi elektroniniais duomenimis nauda ir toliau didina EDI dokumentų dalį savo veikloje."

EDI dokumentai yra plačiausiai naudojamas greito naudojimo prekių sektoriuje. Naujausiuosi mažmeninės prekybos sektoriuose, pavyzdžiui, "pasidaryk pats" taip pat gerokai prisideda prie EDI plėtros. Telema perduoda apie 20 skirtingų tipų dokumentų, iš kurių labiausiai paplitę elektroniniai užsakymai ir elektroninės PVM sąskaitos-faktūros. 

Grįžti į turinį

Telema EDI paslaugomis nuo šiol naudojamasi Airijoje bei Ukrainoje

2014 m. kovo mėnesį Telema įsteigė EDI ryšį "Purity Laboratories Ltd", dantų higienos produktų platintojui Airijoje. 2014 m. gegužės menesį prie Telemos prisijungė Chumak UAB, viena iš didžiausių maisto gamintojų Ukrainoje. Prisidėjus šiems tiekėjams, Telema dabar tiekia elektroninių duomenų mainus klientams 14-oje šalių.

Abi bendrovės yra  mažmeninės prekybos tinklo- Rimi tiekėjai ir pirmiausiai pradėjo bendradarbiauti su Rimi parduotuvėmis Lietuvoje. Įmonės gauna elektroninius užsakymus iš Rimi ir išrašo mažmeninko pageidaujamas elektronines PVM sąskaitas-faktūras.

Baltijos šalių mažmenininkai noriai naudojasi EDI, kadangi tai supaprastina tiekimo procesus, užtikrina geresnę duomenų kokybę ir sumažėjusias išlaidas. Kadangi 4-dokumentų tiekimo modelis populiarėja, naujų dokumentų rūšių (pavyzdžiui, prekių gavimo patvirtinimų) kiekiai sparčiai auga.

Grįžti į turinį

TELEMA PRODUKTŲ NAUJIENOS

Naujos funkcijos Telema paslaugų tinklapyje

Pirmoje 2014 m. pusėje Telema paslaugų tinklapis patobulėjo naujomis funkcijomis, kad dokumentų mainai būtų dar tikslesni:

 • Sausio mėnesį pridėta funkcija, leidžianti ištrinti eilutes dokumente. Tai, pavyzdžiui, naudinga dirbant su PVM sąskaitomis-faktūromis. Tiekėjas besinaudojantis paslauga WebSupplier gali iš užsakymų kurti PVM sąskaitas-faktūras. Nauja funkcija leidžia tiekėjui iš PVM sąskaitos-faktūros pašalinti eilutes, kuriuos buvo automatiškai nukopijuotos iš pradinio dokumento, tačiau nėra reikalingos.
 • Nuo 2014 m. kovo mėnesio, Telema paslaugų tinklapio naudotojai iš vieno užsakymo gali kurti neribotą skaičių PVM sąskaitų-faktūrų. Galimybė kurti neribotą skaičių PVM sąskaitų-faktūrų yra naudinga kai reikia padalinti PVM sąskaitą-faktūrą į keletą mažesnių PVM sąskaitų-faktūrų, arba tuo atveju kai klaidinga PVM sąskaita-faktūra turi būti perrašyta. Visos PVM sąskaitos-faktūros turės unikalius numerius, bet nurodys į tą patį užsakymą.
 • Balandį, prie Telema paslaugų tinklapio funkcijų prisidėjo  kreditinės PVM sąskaitos-faktūros kūrimas. Kreditinėje PVM sąskaitoje-faktūroje visi kiekiai, kuriems išrašoma PVM sąskaita-fakt9ra automatiškai bus su minuso ženklu. Naudotojai gali sukurti neribotą debetinių ir/ar kreditinių PVM sąskaitų faktūrų, paremtų tuo pačiu užsakymu.
 • Nuo 2014 m. balandžio naudotojas-administratorius gali pridėti neribotą kiekį banko sąskaitų. Banko duomenų kūrimas ir taisymas gali būti atliktas laukelyje “Banko informacija”, esančiame įmonės ir filialo laukelių informacijoje.

Visi Telema klientai yra kviečiami prisijungti prie Telema paslaugos internete ir patyrinėti naujas funkcijas. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekti su produkto vadybininkę Triinu Himma, triinu.himma@telema.com

Grįžti į turinį

Telema MMT - mobilus EDI populiarėja

Per 2014-uosius, Telema MMT buvo naudojamas daug plačiau nei paprastai, pasiekdamas visų laikų piką gegužės mėnesį: 247 aktyvūs pardavimų agentai kiekvieną dieną dirba su Telema MMT. Keletas iš naujų naudotojų yra papildomi pardavėjai, kuriuos įdarbina jau esami mūsų klientai. Tačiau,  augimas nebūtų toks didelis be naujų klientų- įmonių kuriuos atsisakė savo pasenusių sprendimų ir pradėjo naudotis MMT. Keletas naujų klientų iš pastarųjų mėnesių pavyzdžių: Valio Eesti AS (EST) pradėjo su šešiais agentais vasario mėnesį, Lincona (EST) prisijungė balandį. Jungent, Premia ir Nordic Cosmetics Telema MMT sprendimą naudoja vis intensyviau, pastarasis prijungė šešis naujus agentus balandį.

Šiandien, iš viso 31 įmonės pardavimų komandos naudoja Telema MMT. Aplikacija prieinama 5 kalbomis: estų, latvių, lietuvių, anglų ir suomių. Telema nuolat tobulina MMT remdamasi pasiūlymais, gautais tiesiai iš klientų. Jei klientas susidurtų su sunkumais, Telema klientų aptasnavimo komanda ir atsidavęs produkto vadovas visada yra pasirengę padėti.  
Telema MMT yra programinė įranga sukurta specialiai pardavimų agentams, kurie nuolat keliauja ir lanko klientus asmeniškai. Sprendimas suteikia galimybę surinkti užsakymus, įvertinti parduotuvių lentynose prieinamų prekių situacija ir surinkti kitus rinkai svarbius duomenis. Visa informacija yra automatiškai perduodama į įmonės apskaitos ir verslo valdymo programą, taigi nėra poreikio dar kartą pildyti duomenis rankiniu būdu. MMT pagreitina užsakymų procesą, sumažina klaidų tikimybę, palieka daugiau laiko bendravimui su klientais, sandelių darbas ampa sklandesnis, o surinkta esminė informacija leidžia priimti geresnius sprendimus.

Grįžti į turinį

Norite sumažinti ir išvengti tuščių lentynų?- VMI yra sprendimas Jums

2014 m. vasarį Dive Estonia atliko tyrimą, kuriame apžvelgiama ištuštėjusių lentynų situacija 30-yje Estijos greito vartojimų produktų parduotuvių. Tyrimo metu iš viso buvo užregistruoti 1088 ištuštėjusių lentynų atvejai, ekstremaliausiais atvejis buvo kai vienoje iš paruotuvių pardavimų piko metu, apie 17.30 val., kai pirkėjai apsiperka vakarienei, trūko informcijos apie 313 produktų.

Tiekimo grandinė ir jos nariai uždirba pinigus tik tada, kai galutinis vartotojas nusiperka galutinį produktą. Todėl visi tiekimo gandinės nariai yra vienodai atsakingi už galutinių produktų prieinamumo užtikrinimą, patiriant kuo mažesnes išlaidas. Norėdami įveikti iššūkius ir išspręsti prekių prieinamumo problemas tiekimo grandinės partneriai turi glaudžiai bendradarbiauti.

Prekių atsargų tvarkymas (Vendor Managed Inventory- VMI) yra viena iš geriausiai žinomų ir pati efektyviausia prekių papildymo strategija, palengvinanti tiekimo grandinės bendradarbiavimą bei padedanti išvengti ištuštėjusių lentynų problemos. VMI prasideda  mažmenininkams pasidalijus savo pardavimų ir atsargų balanso informacija su tiekėjais. Kasdienė pardavimų informacija parodo pirkėjų poreikį atskiriems produktams. Remiantis šia informacija, tiekėjas gali greitai reaguoti į pokyčius ir inicijuoti prekių papildymą, prieš ištuštėjant lentynoms.

Telema tinke yra daugiau nei 1100 parduotuvių techniškai galinčių ir norinčių dalintis POS (angl. Point of Sales)- pardavimų ataskaitų informacija, su savo tiekėjais. Tiekėjams suinteresuotiems tiekimo grandinės matomumu ir VMI siūlome šią galimybę patirinėti išsamiau.
 
Norinčius apie VMI sužinoti daugiau kviečiame apsilankyti susisiekti su Sven Uustalu, VMI produkto vadovu sven.uustalu@telema.com

Grįžti į turinį

TELEMA KLIENTŲ APTARNAVIMO NAUJIENOS

Kodėl reikėtų naudotis savitarnos paslauga Telema paslaugų tinklapyje?

Du svarbiausi privalumai naudojantis Telema paslaugų tinklapiu norint gauti pagalbą yra greitesni atsakymai ir saugumas:
1. Greiti atsakymai iš dokumentų registro
 • Kur yra užsakymai: “Jau 14:00, bet mes vis adar nesulaukėme jokio užsakymo. Paprastai men juos gauname 10:00!”
  Norėdami sužinoti ar užsakymas Jums buvo išsiųstas, prisijunkite prie Telema savitarnos ir patikrinkite savo dokumentų sąrašą. Jei dokumento, kurio tikitės nėra Telema paslaugų tinklapyje, tada Jūsų partneris jo dar neišsiuntė. Norėdami gauti detalesnę informaciją turėtumėte susisiekti su savo partneriu.
 • Užsakymų data: “kada mano partneris man siuntė paskutinį užsakymą?”
  Kaip ir ankstesniu atveju įeinančių ir išeinančių dokumentų registras pateiks atsakymą per kelias minutes.
 • Ar mes sujungti: “Prašome pasakyti ar mes galime siųsti PVM sąskaitas-faktūras šiems partneriams?
  Telema paslaugų tinklapis suteikia išsamų sąrašą Jūsų įmonės partenių, su kuriais galite keistis dokumentais. Papildomai galite matyti potencialių partnerių, kurie neseniai prisijungė prie Telema tinko, sąrašą.

2. Saugus duomenų perdavimas
Kai prisjungiate prie Telema paslaugų tinklapio, naudodamiesi asmeniniais prisijungimo duomenimis, Jūsų informacija yra persiunčiam saugiais kanalais. Kokios būtų pasekmės, jei prie Jums jautrios informacijos būtų prieita įsibrovus į Jūsų elektroninį paštą, ar pasiklausius Jūsų telefoninių pokalbių?

Telemoje mes esame pasiryžę ginti savo klientų verslo informacijos saugumą, todėl stipriai rekomenduojame visas užklausas siųsti per Telema paslaugų tinklapį.  Pavyzdžiui, Telema vykdo užklausas, susijusias su naujų teisių suteikimu naudotojui, tik tada, kai tokia užklausa gaunama iš kleinto naudotojo-administratoriaus per Telema paslaugų tinklapį.
 Užklausų perdavimas yra paprastas ir greitas:
-sistema turi Jūsų kontaktinius duomenis, tad Jų nereikia pildyti iš naujo;
-Jums nereikia ieškoti kontaktinio asmens elektroninio pašto adreso ar telefono numerio;
-Užklausos yra registruojamos automatiškai ir tiksliai;
-Jūs gausite patvirtinimą, kad Jūsų užklausa gauta.

Grįžti į turinį

Sustiprintas duomenų tikrinimas ir aiškūs pranešimai apie TELEMA EDI sistemą

Telema klientai tikriausiai jau pastebėjo naujas, nuo 2014 m. birželio mėn. Telema siunčiamas pranešimų žinutes, pranešančias apie išsiųstus ir gautus dokumentus. Telema taip pat informuoja naudotoją, jei išsiųstas dokumentas neatitinka gavėjo  nustatytų reikalavimų, ir patikslina kokios klaidos turi būti ištaisytos prieš persiunčiant dokumentą.

Klaidos gali būti susijusios tiek su duomenų formatu, tiek su pačiais duomenimis. Duomenų formato klaidos (netinkama informacija duomenų faile) gali būti lengvai pašalinamos naudojantis testavimo įrankiu Telema Validatoriumi Telema paslaugų tinklapyje. Jei klaida įsivėlusi pašiuose duomenyse (pvz.: bloga kaina ar produkto kodas, neteisinga nuoroda, skaičiavimo klaidos), ji negali būti nustatoma automatiškai, tam prireiks abiejų partnerių paaiškinimo.
Norint išvengti klaidų visada naudinga:
- nuolatos atnaujinti produktų duomenų bazes (GTIN kodus, teisingus vientus)
- užtikrinti, kad kainų sąrašas yra atnaujintas
- EDI operatoriui suteikti atnaujintą partnerių informaciją

Pažengusios Telema EDI sistemos validavimo ir suderinimo funkcijos suranda didžiają dalį klaidų, tokiu būdu užkirstados kelią klaidų patekimui į gavėjo IT-sistemą arba verslo procesus. Klaidų taisymas, dažnai reikalauja žmogaus įsikyšimo (skambučių, pokalbių elektroniniais laiškais) naudojant resursus ir generuojant paslėptas išlaidas. Per griežtą duomenų kokybės kontrolę ir tinkamą vartotojų bendravimą Telema EDI sistema sumažina šias išlaidas.

Grįžti į turinį

Nauja Telema eDoc versija 2.8.4

2014 m. balandžio mėn. buvo paskalebta apie Telema eDoc išleidimą. Versija 2.8.4 turi daug esminių atnaujinimų, atitinkančių SEPA reikalavimus ir klientų specifikacijas.
Naujausi eDoc pakeitimai buvo atlikti norint pilnai atitikti SEPA reikalavimus. Sąskaitos numerio laukeliai versijoje 2.8.4 yra atnaujinti, kad atpažintų IBAN skaičius. Atsižvelgiant į mūsų klientų poreikius, naujausioje versijoje taip pat buvo pridėta keletas naujų laukelių susijusių su galiojimo laikotarpiu ir nuolaidų tarifu. Dabar galima atskirti du skirtingus galiojimo terminus: geriausias iki ir tinka vartoti iki, jie abu turi įpatingas reikšmes prekiaujantiems greitai vartojamų prekių sektoriuje.

Visas Telema eDoc specifikacijas ir pakeitimų sąrašą galite rasti:
http://www.telema.eu/pagalba/programuotojui

Grįžti į turinį

PARTNERYSTĖS NAUJIENOS

Greitas ir paprastas prisijungimas prie EDI per naujus Telema sertifikuotus partnerius

Telema bendradarbiauja su apskaitos ir verslo valdymo programų tiekėjais, kad prisijungimas prie EDI tiek esamiems, tie busimiems klientams būtų paprastesnis ir greitesnis. Telema sertifikuoti partneriai yra IT paramos įmonės, kurios įdiegė standartizuotą Telema EDI Modulį į savo siūlomą apskaitos ir verslo valdymo programą, ir su kuriais Telema pasirašė sutartį, apibrėžiančią galutinių klientų aktyvacijos terminus- laiką, kainą ir procesų eigą.

Pirmoje 2014 m. pusėje pagrindinis dėmesys buvo sutelktas į bendradarbiavimo santykių vystymą Latvijoje ir Lietuvoje. Nauji Telema sertifikuotų partnerių diplomai buvo išduoti balandį apskaitos ir verslo valdymo programos Directo paramos įmonėms Directo SIA (Latvijoje) ir Lietuvos įmone UAB “Directo”, apskaitos ir verslo valdymo programos Finvalda paramos įmonė UAB “Finansų valdymo sistemos” (Lietuvoje) sertifikuotu partneriu tapo gegužės mėnesį.   

Keletas kitų IT įmonių yra Telema EDI modulio diegimo į jų apskaitos ir verslo valdymo programas procese. Atitinkamos bendradarbiavimo sutartys buvo pasirašytos su Lietuvos įmone UAB „Apskaitos asistentė“ su apskaitos ir verslo valdymo programa Asistente, bei su Latvijos įmone Assako Smart SIA, siūlančia apskaitos ir verslo valdymo programą WinLats. Dėl sutarties pasirašymo deramasi dar su maždaug 10 apskaitos ir verslo valdymo programų tiekėjų Baltijos šalyse.

Telema EDI jungtis per sertifikuotus partnerius yra aktyvuojama nemokamai iš Telema pusės, o sertifikuoti partneriai ima minimalų aktyvacijos mokestį, taip pat nemažoje dalyje apskaitos ir verslo valdymo programų EDI modulis yra aktyvuojamas nemokamai. Skaitykite daugiau apie sertifikuotų partnerių aktyvavimo sąlygas.

Grįžti į turinį

Keiskitės elektroniniais dokumetais us daugiau nei 1 000 000 įmonių

Ar žinojote, kad per Telemą įmonės gali keistis elektromniniais dokumentais su daugiau nei vienu milijonių visoje Europoje? Tai tapo įmanoma dėl Telema roumingo sutarčių su kitais Europoje pirmaujančiais EDI operatoriais. Šiuo metu Telema turi roumingo sutartis su keliais EDI operatoriais Europoje: Comarch, Editel Austria, Itella Finland, Itella Sweden, GXS, OpusCapita Estonia, Tieto, Basware, Omniva.

EDI dokumentais galima keistis su partneriais visose šalyse, kuriose veikia mūsų partneriai. Šiuo privalumu jua pasinaudojo daug Telema klientų, kurie EDI dėka patobulino savo tarptautinį verslą. Ryškiausias pavyzdys yra lenkų mažmeninko “Biedronka” ir UAB “Žemaitijos Pieno” sujungimas dėka Telema ir Comarch roumingo sutarties, 2014 m. birželį. Jei Jus domina tarptautinės EDI jungtys, prašome apie tai mus informuoti per Telema paslaugų puslapį.

Grįžti į turinį

Popieriaus neeikvojančių prekybos procesų ir novatoriškų idėjų skatinimas

2014 m. Telema  ir toliau reklamuoja popieriaus nenaudojančių procesų įdėją. Mūsų tradiciniai rytiniai seminarai, paaiškinantys įvarius EDI aspektus, kovo mėnesį vyko Liepaja mieste, Viniuje seminarai vyko kovo ir gegužės mėnesiais, o rygoje seminarai vyko vasario ir birželio mėnesiais. Specialūs rengiais, skirti IT partneriams, įtraukė kviestinius svečius iš GS1 ir Directo.

Pirmą kartą savo istorijoje Telema bendradarbiavo su LIKTA Latvijoje, kad paremtų e-gabumų savaitę Latvijoje. Lietuvoje kovo 4 d. didžiausiame šalyje Lietuvos prekybos forume viktorinos metu buvo pasidalinta informacija apie elektroninių duomenų mainus. Gegužės mėnesį Telema skleisdama inovatyvias idėjas dar kartą parėmė TEDx Tallinn.

Rezultatyvų bendradarbiavimą su universitetais ir viešojo sektoriaus organizacijomis pažymėjo įvairios paskaitos, seminarai ir konferencijos apie tiekimo procesus nenaudojančius popieriaus. Telema buvo viena iš konferencijos “Pärnu tiekimo grandinė”, vykusios 2014 m. kovo mėnesį Pärnu mieste, iniciatorių. Mūsų atstovai pristatė klasikinį alaus žaidimą, iliustruojantį traukimo strategijos privalumus prieš stumimo stategiją.

Telema surengė keletą prekybos ir logistikos seminarų, kuriuos organizavo Äripäev (Verslo Žinios). Sausio mėnesį mūsų generalinė direktorė Hele Hammer pasidalijo metodika kaip pakelti paslaugų lygį minimizuojant prekių atsargų trūkumą, geriausios elektroninių PVM sąskaitų-faktūrų implementacijos praktikos buvo pristatytos gegužę.

Mūsų direktorė Hele Hammer šį pavasarį vadovavo 7,  2014 m. birželį sėkmingai apgintų magistro darbų apie tiekimo grandinių valdymą rašymui Talino Technologijos Universitete. Du iš šių darbų buvo apie prekių atsargų valdymą, vienas apie pardavimų ir operacijų planavimą, du apie EDI tiekimo grandinėje, vienas apie tiekimo grandinės veiklos matavimą ir vienas apie pirkimų valdymą. Ji taip pat vadovavo studentei, Estijos verslo mokykloje gynusiai darbą apie tiekimo grandinės finansus.

Grįžti į turinį

TELEMA KOMANDA

Susitikimas – tai pradžia; buvimas kartu – procesas; darbas kartu – sėkmė. –
/Henris Fordas/
 
Birželio mėnesį džiaugėmės sugrįžusiu jaunesniuoju sistemų administratoriumi Risto Siitan, kuris 11 mėnesių atliko savo pareigą Estijjos Ginkluotosiose Pajėgose.

Galime didžiuodamiesi pabrėžti, kad Telemos, kaip puikus darbdavio reputacija plinta ir specialistai rikiuojasi į eilę, kad būtų įdarbinti. Gegužės mėnesį atvėrėme duris visiems potencialiems kandidatams ir suorganizavome dalyviams nuodugnią informacinę dieną.   Susidomėję žmonės atvyko net iš Lietuvos, jau nekalbant apie estus. Susipažinimo diena pasitarnavo tiek dalyviams, tiek Telemai- keletas sutarčių jau pasirašyta, kelios kandidatūros dar tebesvarstomos. Savo naujus kolegas pristatysime kitame naujienlaiškyje.

Geras darbdavys rūpinasi ir darbo aplinka- gegužės mėnesio pabaigoje Telema Latvija persikėlė į naują erdvų biurą. Juos galite aplankyti (neturėsite jokių parkavimosi problemų!) adresu- Katlakalna 11c, Ryga.

Telema darbuotojai visada buvo nuolatinio mokymosi šalininkai. 2014 m. birželį du Telema darbuotojai pabaigė savo studijas  Talino Technikos universitete ir buvo vieni iš pirmųjų, kurie įgijo magistro laipsnius “Tiekimo grandinės valdyme”. Sveikinimai Telema IT projektų vadovui Raul Silde ir produkto vadovui Sven Uustalu!
Telema pardavimu ir rinkodaros asistentė  Delerin Urbus studijuoja grafikos dizainą, o jos inovatyvios ateities verslo planas buvo įvertintas geriausiai visame kurse.

Norint išlaikyti aukštą studijų ir darbo kokybę reikia palaikyti balansą aktyviai poilsiaujant. Šiais metais mūsų komanda pradėjo žaisti stalo tenisą. Mes ne tik surengėme stalo teniso turnyrą įmonės viduje, bet rungtyniavome ir su kitų įmonių komandomis. Balandžio 5 d. trys Telema komandos dalyvavo pirmajame Estijos stalo teniso technologijos turnyre, skirtame startuoliams ir ambasadoms. Geriausia iš mūsų pasirodė komanda, užėmusi 9 vietą iš 38 galimų.

Tie, kurie sportu domisi mažiau, save išreiškia per muziką. Mūsų programų tobulintojas  Raul Tõniste priklauso madolinų orkestrui, o sistemų administratorius  Margus Liiv turi vokalą, kurį savo sudėtyje trokšta turėti keletas chorų.


Grįžti į turinį

TELEMA SKAIČIAI
 2012 I pusmetis

2013 I pusmetis

2014  I pusmetis

Pokytis

Tiekėjai


    850   1 000
1 050
  +5%
Parduotuvės
  2 900   3 1003 200
  +3%

E-tiekimo jungtys*


 50 000

 61 000

6 9000

 +13%

Dokumentai, tūkstančiais

  4 100

  5 000

5 700

 +14%

*E-tiekimo jungtis tai jungtis jungianti vieną tiekėją ir pristatymo adresą (parduotuvę)


Grįžti į turinį